avatar

Sıradan Haberler!...
... bekliyorum.

25/02/2015
Serap Eflanlı

Merak ettiğim vak'al'arla ilgili arama motoruna, aklımda kaldığınca, yüreğim elverdiğince başlıklar arattım. Özel haber kaynakları seçmedim. Bulduklarımı kopyalayıp yapıştırdım. Hiç bir imlâ hatasına dokunmadım.

Konuyu da çok uzatmayacağım. Sadece, bazı insanlardan, akıllı, ayakları yere basan doğru-düzgün bir açıklama istiyorum.

Sevgili yaşam koçları, spiritüel âlem elçileri, sirius'tan haber getirenler, kuantumcular, uyumlamacılar, aile dizimcileri;
lütfen bana, ölenleri, yetmez katledilenleri, mağdurları, failleri, ceza kesenleri ya da kesemeyenleri, kesmeyenleri, "uzman"lığınız çerçevesinde anlatınız.

İkna olursam, film yapılabilecek içerik ve kalitedeki hayat hikâyemi anlatacağım sizlere...

Düşünün...

............................................

1.5 yaşındaki bebeğe dayak ve tecavüz
İzmir'de annesi tarafından 'divandan düştü' diye hastaneye götürülen18 aylık bebeğin tecavüze uğradığı ortaya çıktı. Üç zanlı ile anne tutuklandı. 

Tecavüz davasında 'rızası var' indirimi!

Diyarbakır'da evden kaçan 16 yaşındaki kız çocuğuna tecavüz ettiği iddiasıyla yargılanan 22 yaşındaki sanığa, ’Kızın rızası vardı’ gerekçesiyle 6 ay hapis cezası verildi.

Pozantı Cezaevi'nde neler oluyor?

Medyada "taş atan çocuklar" olarak adlandırılan ve toplumsal olaylar gerekçesiyle gözaltına alınıp tutuklanan Kürt çocukları, cezaevlerinde yaşadıklarını anlattı. Cezaevinde adli tutukluların koğuşlarına konulan çocukların cinsel taciz ve tecavüze maruz kaldıkları iddia edildi.

Şakran Çocuk Cezaevi itirafı: Çocuklar tecavüze uğruyor!

'Şakran Cezaevi' diye bilinen İzmir Çocuk ve Gençlik Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'nda çocuk mahkûmların birbirlerine işkence yaptıkları Müdür Hamit Karslıoğlu'nun imzasını taşıyan kurum içi yazışmayla ortaya çıktı.

Münevver Karabulut cinayeti: Zengin çocuk fakir kız

2009 yılında Etiler'de bir çöp konteynerinde genç bir kıza ait cesedin bulunmasıyla başlayan kesik baş cinayeti, Cem Garipoğlu'nun olaydan tam 5 yıl sonra cezaevinde asılı bulunmasına kadar geçen  ve Türkiye'nin önemli gündem maddelerinden biri olan cinayet olarak polis kayıtlarına geçti.

Özgecan Aslan cinayeti

Mersin'in Tarsus ilçesinde 11 Şubat 2015'te tecavüz girişimine direndiği için bir minibüste öldürülen üniversite öğrencisi. Aslan'ın yanmış bedeni 13 Şubat 2015 günü suçu beraberindeki iki kişiyle işlediğini itiraf eden kişinin jandarma ekiplerini olay yerine götürmesiyle bulundu.

Güldünya

Akrabası tarafından tecavüze uğrayıp hamile kaldığı için aile kararıyla öldürülen ve töre cinayetlerinin sembollerinden olan kadın. Ailesinin ölüm kararından sonra İstanbul'a kaçan Güldünya, ağabeyleri tarafından bulunarak sokak ortasında vuruldu. Hastaneye kaldırılan Tören, oniki saat sonra hastaneye gelen kardeşi tarafından öldürüldü.[1] Tecavüz eden akrabası Servet Taş 14 Ekim 2011'de sokak ortasında kurşuna dizilerek öldürüldü.

İzinsiz gösteriye katılan 15 yaşındaki çocuklara 'ağırlaştırılmış müebbet' talebi

Mersin'de izinsiz gösteriye katıldıkları, taş ve molotof attıkları gerekçesiyle 15 yaşındaki 4 çocuk hakkında "ağırlaştırılmış müebbet" cezası istendi.

Cömert davasında şoke eden olay!

Gezi Direnişi sırasında Hatay'da öldürülen Abdullah Cömert'le ilgili dava bugün başladı. Davanın görüldüğü sırada savcının uyuklaması güne damga vuran olay oldu. Bu görüntüyü davaya katılanlar sosyal medya hesaplarından paylaştı.

Serpil Öğretmenin Esrarengiz Ölümü

Serpil Yeşilyurt. Kaçırıldı. Tecavüze uğradı. 90 yerinden bıçaklandı. İşkenceyle öldürüldü. Katiller yakalandı: Yaşları 13 ile 17 arasında değişen 4 tinerci...

Berkin Elvan

Taksim Gezi Parkı protestoları sırasında, 16 Haziran 2013 tarihinde, polis tarafından atılan göz yaşartıcı gaz kapsülünün başına isabet etmesi üzerine 269 gün boyunca komada kaldıktan sonra hayatını kaybeden Türk vatandaşı

Ali İsmail Korkmaz

 Taksim Gezi Parkı protestolarına destek amacıyla katıldığı yürüyüşe müdahale eden polis ve karşıt görüşlü gruplar tarafından darp edilmesi sonucu 19 yaşında öldürülen üniversite öğrencisidir.

............................................

 

Yorumlar Yorum Yap

Son Yazılar