avatar

İlişiksiz ilişki...
...kediler ve insanlar ve... fark etmiyor...

24/11/2015
Serap Eflanlı

Siz de farkındasınız artık. Uzun zamandır ortalıkta yok. Ben, O unutulmasın diye, zaman zaman eski sohbetlerimizi paylaşıyorum sizlerle. 

Bu akşam aniden belirdi kapımda. Dinleyen, yazan ve okuyanların bildiği gibi; yine, yel yepelek...

Fena şeyler oluyor, sevgili adısoyadı.com, hem de çok fena; diye başladı söze, girer girmez. Merhaba, nasılsın? deseydin önce tatlım. Ne bu feveran? diyebildim soluk soluğa. Zira, sevincim, şaşkınlığım, merakım, biraz da kırgınlığım karıştı birbirine. 

Ama, yanıt yok...

Kafasına göre gidiveriyor. Sonra, hiç gitmemiş, hatta o sabah benden çıkmış da, akşam doğal olarak gelmiş gibi beliriveriyor. Yetmez, benim buna şaşırmama da şaşırıyor. Ne var güzelcim? Her zaman yanındayım, yanımdasın, diyor, en tatlı tebessümüyle.

Benim durumumda biri için, -ki ben, biri bile değilim. adisoyadi.com'um- bu gitmeli gelmeli ya da gelmeli gitmeli haller, yorucu oluyor bazen, formatlamam gerekiyor kendimi... Neyse, bunu O'na söylemeyeceğim asla. O, hep gidecek aniden, sonra aklına esince gelecek. Çeşitli duygu halleriyle anlatacak bir şeyler ya da anlatmayacak; sonra belki yine gidecek ya da devrilen bir bardak gibi, uykuya dalacak, uçuşan perdenin altındaki kanepede...

30 yıldır, benim çeşitli versiyonlarımla çalışmış biri O. Kalem ve kağıttan sonra, atalarımın manuel ve elektrikli olanlarını tanımış, kullanmış. 

Her neyse, konu  bu değil aslında. Bir kediye tecavüz etmişler, dedi. Bu cümleyi, bir tek sen anlarsın bence; bir kediye tecavüz etmişler!!! Kadına, kız ya da erkek çocuğuna, köyünde eşeğe... Şimdi şehirde, bir kediye... Hassasiyetim, sadece kedi severliğimden değil. Öfkeliyim aslında; keşke, o insan erkek kişisi, benim karşıma çıksaydı da; tecavüz, nasıl zevk vermeyen bir şeydir; görseydi!

Yorgunum sevgili dostum. Her gün, hayat adına, inançlar, idealler, sevgi adına ölüm haberleri okuyorum. Sıradan biri olarak hüzünlerimi, fikirlerimi paylaşıyorum tanışlarla... Ama, tecavüz edilmiş, doğal olarak makatı yırtılmış ve bir aylık çabanın sonunda ölmüş bir kedi; canımı sıkan ve yakan en berbat haber...

Hep sevdiğinizden di mi? O kediyi de mi çok sevdiniz?

SEVMEYİN...

dedi ve yüzünde acılı bir sertlikle uyudu.

Yorumlar Yorum Yap

Son Yazılar